Main menu

Erasmus+ 2014/2015

Erasmus+ 2014/2015

wpid-wp-1424803560174.jpeg

Słuchacze Centrum Kształcenia Pracowników Służb Społecznych tegoroczne ferie zimowe spędzili na zagranicznych praktykach w Niemczech. W okresie od 15 do 28 lutego przebywali w Dreźnie, gdzie nabywali nową wiedzę, umiejętności i kwalifikacje. W projekcie uczestniczyło 20 słuchaczy kierunku technik farmaceutyczny i opiekun medyczny. Wyjazd zorganizowano w ramach programu Erasmus+.

Uczestnicy projektu zapoznali się z organizacją niemieckiego systemu opieki medycznej i farmaceutycznej. Przyszli technicy doskonalili umiejętności dystrybucji leków oraz sporządzania leków recepturowych. Poznali również specyfikę i organizację pracy niemieckiej apteki i dużej hurtowni farmaceutycznej.

Natomiast opiekunowie doskonalili umiejętności pielęgnacyjno-opiekuńcze. Poznali specyfikę pracy placówki opiekuńczej, formy opieki oraz nowoczesny sprzęt wykorzystywany w opiece i rehabilitacji. Uczestnicy stażu doskonalili także umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Oprócz codziennej pracy słuchacze mieli również możliwość zwiedzania zabytków i ciekawych zakątków Drezna. W trakcie pobytu zobaczyli m.in.: „Altstadt”, „Neustadt”, Pillnitz, Manufakturę Volkswagena, Max Planck Institute of Molecular Cell Biology and Genetics (MPI-CBG) i Gläserne Labor.

Uczniowie mogli wyjechać do Niemiec, dzięki możliwościom jakie daje szkołom program Erasmus+ i fundusze unijne. Obecnie CKPSS pracuje nad kolejnymi projektami stażowymi, aby umożliwić swoim uczniom lepszy start na krajowym i międzynarodowym rynku pracy.

Na zagraniczne praktyki mogą wyjeżdżać wyłącznie słuchacze i absolwenci CKPSS. Aby zostać uczniem należy wziąć udział w rekrutacji i w okresie wakacyjnym złożyć dokumenty w sekretariacie szkoły przy ulicy Legionów 124. Warto również odwiedzić stronę internetową www.ckpss.edu.pl, gdzie oprócz dostępnych kierunków kształcenia znajdują się także relacje i zdjęcia z tegorocznego pobytu słuchaczy w Dreźnie.

Zdjęcia z wyjazdu:

> Zapraszamy również do zapoznania się z galerią zdjęć z wyjazdu dostępną na naszym profilu na facebooku.

wplp_post_views_count:
126
Skip to content