Main menu
banner specjalizacja pierwszego stopnia
Zapisz się on-line

Ruszyła I edycja specjalizacji I-go stopnia w zawodzie pracownik socjalny

W Kolegium Pracowników Służb Społecznych w Skarżysku-Kamiennej odbył się w dniach 02.-03.10.2021r. pierwszy zjazd na specjalizacji I stopnia w zawodzie pracownik socjalny. Chętnych na podjęcie kształcenia było 23 osoby jednak po weryfikacji złożonych dokumentów przez kandydatów pod katem spełnienia wymogów zawartych
w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 17 kwietnia 2012 r.  (Dz. U. z 2012r. poz. 486) zostało zakwalifikowanych 17 osób.
Kandydatami są pracownicy ośrodków pomocy społecznej z województwa świętokrzyskiego  i powiatów ościennych. Natomiast wykładowcy są specjaliści pracy socjalnej zatrudnieni  w instytucjach pomocy społecznej oraz teoretycy pracy socjalnej z uczelni patronackiej -Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach prezentujący najnowszą wiedzę z obszaru pomocy społecznej.
Pracownik socjalny jest zawodem zaufania społecznego. Doskonalenie i podwyższanie kwalifikacji zawodowych to wymóg i obowiązek osób wykonujących ten zawód.

Wszystkim, którzy uczestniczą w szkoleniu życzymy powodzenia, a przede wszystkim pogłębiania wiedzy i umiejętności zawodowych.

Uczestnicy specjalizacji

wplp_post_views_count:
508
Skip to content