Main menu
banner specjalizacja pierwszego stopnia
Zapisz się on-line

Piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka

W dniu 04.06.2022 r. w naszej szkole odbył się piknik integracyjny  z okazji Dnia Dziecka, na który zaproszono: wychowanków Wielofunkcyjnej Placówki Pomocy Dziecku i Rodzinie w Stąporkowie oraz dzieci z Ukrainy wraz z mamami, które obecnie mieszkają  na Górnej Kolonii w Skarżysku- Kamiennej.

Organizatorami spotkania byli słuchacze I roku kierunku pracownik socjalny i słuchacze I stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny z Kolegium Pracowników Służb Społecznych pod kierunkiem wykładowców p. dr Małgorzaty Porąbaniec i p. mgr Magdaleny Gościniewicz.

Niestety, deszczowa pogoda nie pozwoliła na piknik na trawie, więc spotkanie odbyło się w murach szkoły. Miejsce, które do tej pory było zwykle oazą ciszy i naukowego skupienia, wypełniło się gwarem bawiących się dzieci, a kolorowy wystrój sali zachęcał uczestników do wspólnej wesołej zabawy. W programie pikniku było: malowanie na folii spożywczej, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, puszczanie baniek mydlanych, rzut obręczą do celu, quiz muzyczny „Jaka to piosenka?”. Dużo śmiechu i dobrej zabawy było także podczas rozwiązywania zadań ukrytych w napompowanych balonach. Dzieci chętnie odwiedziły też bibliotekę szkolną, gdzie z zainteresowaniem obejrzały kroniki szkolne. Podczas pikniku nie zabrakło takich smakołyków jak: pieczone kiełbaski, szaszłyki, ciasta, kolorowe desery przygotowane przez organizatorów. Na koniec spotkania dzieci otrzymały upominki a wśród nich kubki ze swoimi imionami.

 

wplp_post_views_count:
625
Skip to content